Warsztaty szkoleniowe w Długim Polu

W dniu 28 września 2018 roku, w związku ze współpracą jaką nasza jednostka podejmuje z sołectwami gminy Cedry Wielkie mieliśmy okazję gościć
w Długim Polu. Na miejscu przeprowadziliśmy pokaz dla dzieci, podczas którego podzieliliśmy się wiedzą oraz doświadczeniem, a także zaprezentowany został wóz strażacki i jego osprzęt.

I Mistrzostwa Służb Mundurowych z KPP

W dniu 22 września odbyły się I Mistrzostwa Służb Mundurowych
z Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej w Pruszczu Gdańskim. Wydarzenie to  zostało połączone z odbywającym się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim „Dniem Bezpieczeństwa”. Od samego rana w ZSO nr 1 odbywały się dla uczniów różnych klas wykłady i ćwiczenia praktycznez pomocy przedmedycznej. Przy boisku stanął symulator wypadków, na którym każdy mógł sprawdzić, czego można oczekiwać podczas zderzenia mając zapięte pasy przy małej prędkości. Ratownicy oraz strażacy szkolili również uczestników z udzielania pierwszej pomocy.

W tym samym czasie, gdy młodzież i dzieci uczestniczyła w wykładach
i warsztatach praktycznych, odbywały się I Mistrzostwa Służb Mundurowych
z Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej. W pośród zarejestrowanych
13 drużyn uczestniczyło 9 z:

• KPPSP w Pruszczu Gdańskim,
  • KM PSP w Gdańsku,
  • Komendy Powiatowej Policji
  • WSP z 49. Bazy Lotniczej
  • OSP Puszcz Gdański
  • Osp Cedry Wielkie
  • OSP Wiślina
  • OSP Pszczółki
  • OSP w Suchym Dębie

Mistrzostwa rozpoczęły się testem z wiedzy teoretycznej. Test pisała jedna osoba
z czteroosobowej drużyny. Następnie uczestnicy musieli zmierzyć się
z trzema konkretnymi zdarzeniami, w których musieli udzielić pomocy medycznej. Mistrzostwa rozgrywały się w różnych częściach miasta min. na terenie Jednostki Wojskowej i dotyczyły różnych wypadków. Nasza jednostka w ogólnej klasyfikacji zajęła 6 miejsce.
A wśród OSP 2 miejsce.