Dzień otwarty remizy

W niedzielę 23 grudnia strażacy wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą z OSP Cedry Wielkie zorganizowali dzień otwarty remizy. Podczas spotkania odwiedzający nas goście i dzieci mogli zobaczyć nasze wozy oraz sprzęt strażacki. Każdy mógł wsiąść do pojazdów i zobaczyć ich wyposażenie służące nie tylko do gaszenia pożarów. Odwiedzający naszą jednostkę mogli również spróbować polewania wodą z węża wyposażonego w nową prądownicę.

Dziękujemy za zainteresowanie akcją oraz odwiedziny, pomimo że pogoda nie dopisała. Mamy nadzieję że podczas kolejnego spotkania planowanego na wiosnę, będzie o wiele cieplej. Zachęcamy do dołączenia do naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, wspólnie będziemy kształcić kolejne pokolenia strażaków ochotników.

Wizyta w domu dziecka w Straszynie

W dniu 21 grudnia Strażacy wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą z OSP Cedry Wielkie, odwiedzili popołudniu Dom Dziecka w Straszynie, w celu przekazania zebranych darów dla dzieci (min. pluszaków, gier, puzzli, kolorowanek, słodyczy). Dzieci szybko poznały że to do nich przyjechaliśmy po dźwięku wydobywającego się z naszego samochodu bojowego. Następnie odbyło się uroczyste przekazanie prezentów w miłej i świątecznej atmosferze. Nasi strażacy opowiedzieli o swojej pracy, a członkowie MDP Cedry Wielkie o działalności przy OSP i swoich szkoleniach oraz ubiegłorocznej eskapadzie pożarniczej w której brali udział. Wizyta zakończyła się prezentacja naszego wozu bojowego, dzieci mogły polać wodą z szybkiego natarcia. Cała wizyta zakończyła się świetną zabawą na śniegu. Dzieci bardzo ucieszyły się z naszej wizyty i otrzymanych prezentów. Zostawiliśmy zaproszenie na wizytę w naszej remizie w cieplejsze dni aby zaprezentować drugi wóz oraz remizę, które zostało przyjęte z ogromnym entuzjazmem.

W imieniu całej jednostki oraz MDP dziękujemy jeszcze raz wszystkim darczyńcom za wsparcie i przyniesione prezenty. Wspólnie udało nam się umilić święta potrzebującym dzieciom.

Spotkanie wigilijne OSP Cedry Wielkie

15 grudnia nasza jednostka zorganizowała spotkanie wigilijne. Dziękujemy za obecność prezesów i druhów OSP Cedry Wielkie, Wójta Gminy Janusza Golińskiego, sekretarz Gminy Elżbietę Prymaczek, przewodniczącą Rady Gminy Justynę Słowińską, zastępcę komendanta powiatowego PSP Wojciecha Wanata, oraz ks. Leszka Laskowskiego proboszcza parafii Cedry Wielkie. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu wzajemnych życzeń, nasza jednostka została obdarowana przez władze gminy nowymi prądownicami do gaszenia pożarów. Nasi druhowie oraz przybyli goście otrzymali kalendarze naszej jednostki na 2019 r. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za obecność zaproszonych gości, otrzymane prezenty oraz miłe spotkanie w świątecznej atmosferze.

Kalendarze na rok 2019 od OSP Cedry Wielkie

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy zaprezentować Państwu kalendarz na rok 2019, stworzony przez OSP Cedry Wielkie. Nasza jednostka tylko w tym roku uczestniczyła w ponad 100 akcjach na terenie gminy Cedry Wielkie i w okolicznych miejscowościach. Zachęcamy do wsparcia naszych dzielnych strażaków poprzez nabycie kalendarza, każde dobrowolne wsparcie umożliwi rozwój naszej jednostki. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w prywatnej wiadomości. Nasi strażacy bedą również rozprowadzać kalendarze na terenie naszej gminy.

Zbiórka na dom dziecka w Straszynie

Szanowni Państwo!

Zwracamy się z ogromną prośbą. W dniu dzisiejszym rozpoczęła się zbiórka gier planszowych, puzzli, nowych zabawek, książek i kolorowanek dla Domu Dziecka w Straszynie. Każdą osobę zainteresowaną pomocą prosimy o kontakt w prywatnej wiadomości lub bezpośrednie dostarczenie rzeczy do pokoju nr 4 w Urzędzie Gminy.

Dziękujemy za każdą pomoc, aby umilić dzieciom Święta!

Zbieramy do piątku 21 grudnia 2018 r.