Powiatowe ćwiczenia służb ratowniczych

W tym tygodniu, na autodromie w Pszczółkach odbyły się największe ćwiczenia służb ratowniczych i Policji z powiatu gdańskiego. Wzieła w nim udział także i nasza jednostka. Scenariusz wydarzeń zakładał wypadek drogowy w którym zderzyły się autobus przewożący dzieci, dwa samochody osobowe i motocykl. Symulacja obejmowała że w wyniku wypadku zginęły dwie osoby, a 15 zostało poszkodowanych w różnym stopniu. Ćwiczenia ratownicze są doskonała okazja do doskonalenia swoich umiejętności i strategii działań podczas akcji ratowniczo – gaśniczych.

Siły i środki biorące udział w ćwiczeniach:

OSP Cedry Wielkie
OSP Ochotnicza Straż Pożarna Pruszcz Gdański
Komenda Powiatowa PSP w Pruszczu Gdańskim
Ochotnicza Straż Pożarna w Sobowidzu – OSP Sobowidz
OSP Łęgowo
OSP KSRG Rościszewo
OSP Pszczółki

Dożynki Gminne 2021

W sobotę 4 września odbyły się Gminne Dożynki, w których nasza jednostka wzięła bardzo aktywny udział. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele w Cedrach Wielkich, w której wziął udział poczet sztandarowy naszej OSP. Następnie możliwe było obejrzenie naszego wozu oraz sprzętu, a dla najmłodszych okazja do użycia hydronetki 😉. Strażaków wspierała także niezawodna MDP Cedry Wielkie. Dodatkowo, w ramach programu dożynek nasza jednostka zorganizowała pokaz, podczas którego zademonstrowaliśmy gaszenie płonącego pojazdu oraz ewakuację osoby poszkodowanej. Dzięki temu mogliśmy przedstawić szerszej publiczności nasze działania oraz zademonstrować sprzęt i wyposażenie jednostki. Dziękujemy firmie Pomoc Drogowa Wilk Trans, 507793937 za udostępnienie pojazdów do pokazu. https://www.facebook.com/100066616474193/posts/183818933848655/

Mobilny punkt szczepień

Uwaga!

W ramach ogólnopolskiej akcji promowania szczepień, OSP Cedry Wielkie organizuje w dniu 4 września 2021 MOBILNY PUNKT SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19.

Punkt będzie zorganizowany podczas Dożynek Gminnych, w Szkole Podstawowej w Cedrach Wielkich, w godz. 14:00-20:00.

Personel medyczny oferuje szczepienie dla osób dorosłych, bez rejestracji, JEDNODAWKOWĄ szczepionka firmy Johnson&Johnson.

OSP Cedry Wielkie zapewnia pomoc w transporcie na szczepienie. Prosimy o informację pod nr tel. 696767075.

Zapraszamy do udziału w naszej akcji!

szczepimysie #szczepimysiezosp