Zbiórka MDP – gra Próba Ognia

W sobotę, 24 września w naszej jednostce zorganizowana została nietypowa zbiórka naszej MDP Cedry Wielkie.

Dzięki Druhnom z OSP w Gronowie Elbląskim, które są ambasadorkami Fundacja ORLEN, mogliśmy zagrać w wydaną przez Fundację, Gra Planszowa – Próba Ognia.

Rozgrywka była interesująca i wciągnęła nasza młodzież w niezła zabawę. Po jej zakończeniu otrzymaliśmy egzemplarz gry, co doskonale przyda się jako urozmaicenie spotkań MDP w naszej jednostce.

III Powiatowe Mistrzostwa z Zakresu Ratownictwa Medycznego

7 września w miejscowości Błotnik na Marina Błotnik odbyły się III Powiatowe Mistrzostwa z zakresu Ratownictwa Medycznego dla Służb Mundurowych z Powiatu Gdańskiego.
Do rywalizacji przystąpiło dziewięć drużyn.

Naszą jednostkę reprezentowało czterech druhów:
Artur Bernat
Rafał Ciurkowski
Przemysław Paluch
Andzrzej Juszczyk

Podczas zawodów każda drużyna musiała przystąpić do testu pisemnego oraz wykonać część praktyczną złożoną z trzech specjalnie przygotowanych zdarzeń:
-amputacja dłoni
-wypadek komunikacyjny
-osoba nieprzytomna na jachcie.

Część praktyczna była poznawana przez zawodników po dotarciu na dany punkt zadania.

Miło nam poinformować iż nasza jednostka zajęła w zmaganiach III miejsce.

Gratulacje dla naszych druhów!

To niezwykle ważne by doskonalić swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy i stale pogłębiać swoją wiedzę tak ważną w działaniach na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Gmina Cedry Wielkie .