Zbiórka MDP – 28 kwietnia

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat, które chciałyby dołączyć do naszej męskiej i kobiecej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na zbiórkę, która odbędzie się w niedzielę, 28 kwietnia o godz. 16:00. w remizie OSP Cedry Wielkie.

Prosimy o przygotowanie/ubranie wygodniejszych ubrań (dresy itp.).

Przypomnienie: 1% podatku dla OSP Cedry Wielkie

Szanowni Państwo!

Zbliża się koniec terminu składania deklaracji podatkowych. Przekazanie 1% podatku jest sprawą prostą i trwa tylko chwilę, ale dla OSP Cedry Wielkie ma ogromne znaczenie. Nawet niewielkie wsparcie ma dużą moc, gdyż pomaga strażakom ochotnikom, usprawnić ich pracę, którą wykonują nieodpłatnie i z ogromnym poświęceniem. Pozyskane środki pochodzące z 1% przekazanego przez Państwa, zostaną wykorzystane przez OSP Cedry Wielkie do zapewnienia bezpieczeństwa i walki z zagrożeniami.

Służba OSP podczas Świąt Wielkanocnych

W Wielką Sobotę oraz w Niedzielę Wielkanocną druhowie z naszej jednostki dopełniając tradycji pełnili służbę podczas mszy świętych. Najpierw podczas Wigilii Paschalnej w sobotę, w kościele w Trutnowy, następnie w niedzielę podczas mszy rezurekcyjnych w parafii Cedry Wielkie oraz Kiezmark. Nasi druhowie z zaszczytem byli obecni podczas liturgii, pełniąc straż przy grobie Jezusa, a następnie podczas procesji.

Liturgia Wielkiego Piątku

W dniu wczorajszym druhowie z naszej jednostki wzieli udział w liturgii Wielkiego Piątku w kościele pod wezwaniem św. Aniołów Stróżów w Cedrach Wielkich. Reprezentacja OSP Cedry Wielkie pełniła służbę przy grobie Jezusa podczas nabożeństwa Gorzkich Żalów oraz adoracji. Po wielu latach powróciliśmy do zaszczytnej tradycji wspierając naszą parafię.

Akcja DKMS

Drodzy Państwo!

Blisko 250 osób, w tym nasi druhowie, przystąpiło do akcji zarejestrowania się jako Potencjalny Dawca Szpiku w Cedrach Wielkich. Tym samym jest to najlepszy wynik tej akcji w powiecie! Dziękujemy!

Walczymy dla naszego dzielnicowego Rafała i innych potrzebujących. Przypominamy że można dalej dokonać rejestracji listownie oraz przez Internet korzystając z linku poniżej: