Warsztaty z pierwszej pomocy w Długim Polu

23 sierpnia nasza jednostka przeprowadziła warsztaty z pierwszej pomocy dla mieszkańców Długiego Pola. Z pomocą Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej pokazaliśmy jak należy udzielać pomocy osobie nieprzytomnej, wezwać odpowiednie służby czy jak używać AED. Wiedzę zdobywały zarówno dzieci jak i dorośli. Ze względu na trwające upały na koniec pozwoliliśmy wszystkim na chwilę ochłody i polewanie wody.

Zapraszamy inne sołectwa i instytucje do współpracy w organizacji podobnych warsztatów.

Szkolenie z ratownictwa wodnego

W poniedziałek 12 sierpnia na Marinie w Błotniku odbyły się ćwiczenia z ratownictwa wodnego, w których udział wzięli również druhowie z naszej jednostki. To doskonała okazja by poćwiczyć i przygotować się do niesienia pomocy w różnych sytuacjach.

OSP Cedry Wielkie
OSP Koszwały
OSP Pszczółki
OSP Suchy Dąb
OSP Pruszcz Gdański
JRG Pruszcz Gdański x3
Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Międzynarodowy Dzień Młodzieży

12 sierpnia to Międzynarodowy Dzień Młodzieży. Z tej okazji OSP Cedry Wielkie składa najserdeczniejsze życzenia naszej damskiej i męskiej Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej i wszystkim MDP. Dużo pasji, sukcesów i spełnienia marzeń!

Fundacja Sztandaru dla OSP Cedry Wielkie

Szanowni Państwo!

Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru wraz z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cedrach Wielkich wychodzi z inicjatywą nadania sztandaru dla OSP Cedry Wielkie. Zwracamy się z prośbą do wszystkich chętnych osób o uznanie za słuszną idei ufundowania sztandaru i wykupienie tradycyjnego „gwoździa”. Gwóźdź pamiątkowy jest to symbol uhonorowania osób, instytucji i przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na wsparcie inicjatywy nadania sztandaru. Gwódź jest grawerowany imieniem i nazwiskiem fundatora a następnie wbijany tradycyjnie w drzewiec do sztandaru.
Zaszczyt symbolicznego przytwierdzenia gwoździ do sztandaru nastąpi w czasie uroczystości 60-lecia istnienia jednostki, zaplanowanej na 21 września 2019 roku. Na obecną chwilę mamy już połowę potrzebnej kwoty, ale wciąż liczymy na Państwa przychylność. Wszystkie chętne osoby, które wyrażają chęć zakupu gwoździa prosimy o kontakt na: kontakt@ospcedrywielkie.pl.

Dziekujemy!
Komitet Fundacji Sztandaru oraz Druhowie