Nowa kadencja Rady Działalności Pożytku Publicznego w Gminie Cedry Wielkie

W Gminie Cedry Wielkie swoją kolejną kadencję rozpoczęła Rada Działalności Pożytku Publicznego Gminy Cedry Wielkie. W jej nowym składzie zasiadł także Prezes naszej OSP Przemysław Paluch. Mamy nadzieję że działalność nowego organu wesprze rozwój organizacji pożytku publicznego w naszej społeczności lokalnej, w tym OSP Cedry Wielkie.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3447719208598265&id=171025172934368

Finał Szlachetnej Paczki w Cedrach Wielkich

Nasza jednostka wsparła 12 grudnia pierwszy w naszej Gminie finał Szlachetnej Paczki. Pomoc otrzymały trzy rodziny. Nasi strażacy ratownicy wsparli akcję pomagając przeładować prezenty do samochodów i rozwieść paczki. Dowiedzieliśmy się że możemy także spełnić marzenie jednej z rodzin o spotkaniu ze strażakami. Dzięki nam rodzina mogła obejrzeć kabinę wozu oraz sprzęt jaki nasza OSP używa podczas akcji ratowniczo – gaśniczych. Mamy nadzieję że pozostałe prezenty od darczyńców również sprawiły radość obdarowanym. Warto pomagać, a zwłaszcza w tym szczególnym czasie.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=865364450900801&id=100022817623114

Dofinansowanie z FSUSR

Ochotnicza Straż Pożarna w Cedrach Wielkich w czerwcu 2020 złożyła wniosek
o dofinansowanie z Funduszu Sķładkowego Społecznego Ubezpieczenia Rolników w ramach realizacji zadania pt.: „Wspieranie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich w ramach modernizacji, remontu i rewitalizacji budynków użyteczności publicznej ratownictwa, edukacji dla społeczności lokalnej”. W ramach zadania nasza jednostka postanowiła wyremontować posadzkę w dużym garażu w remizie w Cedrach Wielkich. Obecna wymagała wymiany ze względu na popękaną, nierówną powierzchnię i brak możliwości odprowadzenia wody. OSP Cedry Wielkie otrzymało dofinansowanie
w wysokości 9500 zł oraz z środków własnych jednostki przekazano 1000 zł. Aby otrzymane środki wystarczyły na kompleksowy remont strażacy ratownicy musieli sami przygotować pomieszczenie dla firmy, która zajęła się wylaniem nowej posadzki. Ochotnicy własnymi siłami i środkami wykuli całą posadzkę, wymienili podłoże pozyskując od sponsora kruszywo oraz przygotowali i ułożyli zbrojenie pod nową posadzkę. Przygotowanie pod zalanie trwało kilka dni, strażacy pracowali do późnych godzin wieczornych (przy okazji dziękujemy za wyrozumiałość i przepraszamy za hałas „sąsiadów”), rezygnując z życia prywatnego i poświęcili dużo sił i pracy. Wkład własny osobowy strażaków wyceniony został na 5500zł. Dzięki poświęceniu strażaków i wsparciu członków naszej społeczności lokalnej udało się zrealizować zadanie. Nowa posadzka zapewnia lepszy komfort użytkowania garażu. W oczekiwaniu na rozbudowę remizy OSP Cedry Wielkie strażakom ratownikom pozostało jeszcze wyrównanie i odświeżenie ścian w wyremontowanym garażu. Nie jesteśmy w stanie wykonać tego własnymi środkami, stąd OSP Cedry Wielkie kieruje ogromna prośbę do przyjaciół jednostki o wsparcie, na pewno się odwdzięczymy!

Zarząd OSP Cedry Wielkie serdecznie dziękuje za trud i pracę członków jednostki. Firmom: Gool Trans za kruszywo oraz koparkę, Edbud za wypożyczenie sprzętu, anonimowemu darczyńcy za użyczenie ładowarki. Serdecznie dziękujemy także: Wilk Trans, Panu Stanisławowi oraz Panu Andrzejowi. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wsparcie, dzięki któremu możemy dalej się rozwijać i działać na rzecz bezpieczeństwa naszej społeczności.