Dofinansowanie z FSUSR

Ochotnicza Straż Pożarna w Cedrach Wielkich w czerwcu 2020 złożyła wniosek
o dofinansowanie z Funduszu Sķładkowego Społecznego Ubezpieczenia Rolników w ramach realizacji zadania pt.: „Wspieranie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich w ramach modernizacji, remontu i rewitalizacji budynków użyteczności publicznej ratownictwa, edukacji dla społeczności lokalnej”. W ramach zadania nasza jednostka postanowiła wyremontować posadzkę w dużym garażu w remizie w Cedrach Wielkich. Obecna wymagała wymiany ze względu na popękaną, nierówną powierzchnię i brak możliwości odprowadzenia wody. OSP Cedry Wielkie otrzymało dofinansowanie
w wysokości 9500 zł oraz z środków własnych jednostki przekazano 1000 zł. Aby otrzymane środki wystarczyły na kompleksowy remont strażacy ratownicy musieli sami przygotować pomieszczenie dla firmy, która zajęła się wylaniem nowej posadzki. Ochotnicy własnymi siłami i środkami wykuli całą posadzkę, wymienili podłoże pozyskując od sponsora kruszywo oraz przygotowali i ułożyli zbrojenie pod nową posadzkę. Przygotowanie pod zalanie trwało kilka dni, strażacy pracowali do późnych godzin wieczornych (przy okazji dziękujemy za wyrozumiałość i przepraszamy za hałas „sąsiadów”), rezygnując z życia prywatnego i poświęcili dużo sił i pracy. Wkład własny osobowy strażaków wyceniony został na 5500zł. Dzięki poświęceniu strażaków i wsparciu członków naszej społeczności lokalnej udało się zrealizować zadanie. Nowa posadzka zapewnia lepszy komfort użytkowania garażu. W oczekiwaniu na rozbudowę remizy OSP Cedry Wielkie strażakom ratownikom pozostało jeszcze wyrównanie i odświeżenie ścian w wyremontowanym garażu. Nie jesteśmy w stanie wykonać tego własnymi środkami, stąd OSP Cedry Wielkie kieruje ogromna prośbę do przyjaciół jednostki o wsparcie, na pewno się odwdzięczymy!

Zarząd OSP Cedry Wielkie serdecznie dziękuje za trud i pracę członków jednostki. Firmom: Gool Trans za kruszywo oraz koparkę, Edbud za wypożyczenie sprzętu, anonimowemu darczyńcy za użyczenie ładowarki. Serdecznie dziękujemy także: Wilk Trans, Panu Stanisławowi oraz Panu Andrzejowi. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wsparcie, dzięki któremu możemy dalej się rozwijać i działać na rzecz bezpieczeństwa naszej społeczności.