1% podatku dla OSP Cedry Wielkie

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy przypomnieć o możliwości przekazania 1% podatku na OSP Cedry Wielkie.

Dziękujemy za już wypełnione deklaracje, każda pomoc wspiera rozwój naszej jednostki.

Przekazanie parawanu ochronnego dla OSP Cedry Wielkie

We wrześniu nasza jednostka w ramach współpracy z sołectwami gminy Cedry Wielkie, przeprowadziła warsztaty szkoleniowe dla mieszkańców i dzieci z Długiego Pola. Za uzyskane wsparcie od sołectwa nasza jednostka pozyskała parawan ochronny, niezbędny podczas akcji by osłonić osoby poszkodowane i zakryć drastyczniejsze widoki przed osobami postronnymi.

OSP Cedry Wielkie chciałaby złożyć serdeczne podziękowania dla sołectwa Długie Pole za udzielenie wsparcia finansowego na zakup parawanu. Ta szczodra pomoc jest niezwykle ważna dla Ochotniczej Straży Pożarnej jako organizacji pożytku publicznego. Stale doskonalimy nasze umiejętności i służymy społeczeństwu, sukcesywnie rozszerzając własne działania. Proces ten, dokonuje się również dzięki prowadzonej współpracy oraz uzyskanej od Państwa pomocy.

Szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego

W dniu 4 lutego 2019 r., nasza jednostka wzięła udział w szkoleniu z zakresu ratownictwa wodnego, które odbyło się na marinie żeglarskiej w miejscowości Błotnik.
Zaplanowane zadania miały na celu przećwiczenie umiejętności w zakresie: wyciągania poszkodowanego z wody, przy użyciu dostępnego sprzętu, procesu samoratownictwa oraz zastosowanie różnych technik w zależności od ilości ratowników biorących udział w akcji.
Udział w takim szkoleniu jest bardzo istotny, zważywszy na fakt lokalizacji naszej jednostki blisko mariny żeglarskiej i innych zbiorników wodnych. OSP Cedry Wielkie chcąc zapewnić bezpieczeństwo w szerokim zakresie, stale podnosi swoje kwalifikacje, poprzez uczestnictwo naszych strażaków ratowników właśnie w takich szkoleniach.