Podsumowanie 2021

Czas na podsumowanie kolejnego roku w naszej jednostce. Rok ten zakończyliśmy liczbą 165 wyjazdów. Pomimo kolejnych obostrzeń i trwającej pandemii nasza jednostka działała w pełnej gotowości. W tym roku nasi druhowie brali udział m.in. w ćwiczeniach przeciwpowodziowych w Błotniku, które zostały przerwane przez wezwanie do pożaru mieszkania, w ćwiczeniach powiatowych na Autodromie w Pszczółkach, ćwiczeniach wodnych w Kiezmarku, ćwiczenia w zakładzie produkcyjnym w Wiślince, czy w firmie Gilmet w Koszwałach oraz w ćwiczeniach przeciwpowodziowych w Błotniku.

W roku 2021, OSP w Cedrach Wielkich udało się pozyskać kolejny sprzęt ratowniczo- gaśniczy, dzięki czemu możliwe jest szybsze i sprawniejsze udzielanie przez nas pomocy. Warto wymienić:

-Mundur bojowy typu nomex firmy ROSENBAUER- 2 szt.
-FANTOMszkoleniowy

Największą inwestycją w tym roku była rozbudowa remizy OSP Cedry Wielkie. Dzięki wsparciu: Wójta Gminy Cedry Wielkie Pana Janusza Golińskiego, Rady Gminy Cedry Wielkie, Starosty Powiatu Gdańskiego Stefana Skoniecznego, Rady powiatu Gdańskiego i wielu innym sympatyków jednostki a także naszym druhowie, możemy cieszyć się nowym pomieszczeniem socjalnym i szatnią.

Największym zagrożeniem z jakim się zmagamy to pożary, szczególnie użytków rolnych czy traw, ze względu na charakter gospodarki regionu, opartej na rolnictwie.

Ze względu na lokalizację jednostki, nie tylko na granicy powiatu gdańskiego, ale także w pobliżu strategicznej trasy S7, dużo interwencji podejmowanych przez OSP Cedry Wielkie to wypadki drogowe, nie tylko na wspomnianej drodze ekspresowej.

Od kilku lat liczba akcji podejmowanych przez OSP Cedry Wielkie systematycznie wzrasta. Podsumowując, w roku 2021 nasza jednostka uczestniczyła w 165 (wzrost o ponad 20 akcji w stosunku do roku poprzedniego) akcjach ratowniczo-gaśniczych, w tym:

• Pożary:  53 zdarzeń

• Miejscowe zagrożenia ogółem: 111 w tym:

– wypadki drogowe – 23, w tym na S7 – 11

– zagrożenia związane ze skutkami silnego wiatru: 27

– inne miejscowe zagrożenia: 61

Alarmy fałszywe: 1

W akcjach ratowniczo gaśniczych brały udział nasze wozy następująco: Ford – 40 Renault – 125. Miejscowości do jakich najczęściej wyjeżdżaliśmy w celu podjęcia interwencji to odpowiednio: Cedry Małe, Cedry Wielkie, Trutnowy, Błotnik.

Niestety wśród wszystkich akcji jakie podejmowaliśmy, w 4 z nich to były ofiary śmiertelne.

Działalność OSP Cedry Wielkie to nie tylko akcje ratowniczo – gaśnicze, to także służba reprezentacyjna, współpraca z sołectwami i mieszkańcami. Można wymienić chociażby: udział w uroczystościach państwowych i kościelnych, wieszanie flag, warsztaty szkoleniowe w sołectwie Trzcinisko, Błotnik, Trutnowy, Wocławy, Stanisławowo,  czy Długie Pole. Pokazy na: Gminnym Dniu Dziecka, Dniu Ziemniaka w Cedrach Małych czy Dożynkach Gminnych. Odwiedzamy też najmłodszych, w przedszkolach w naszej Gminie. Wspieramy również akcje społeczne m.in: WOŚP, dystrybucja maseczek, Mobilny Punkt Szczepień, czy zbiórki dla Polaków mieszkających na Kresach.

Ważnym miejscem kontaktu z Państwem jest też nasza strona na Facebooku. Warto zauważyć że choć jeden nasz post dotarł do 134 tys. osób, a szacowana ogólna grupa odbiorców to 19-23 miliony. Ciekawostką jest informacja ze 55% naszych odbiorców na Facebooku to kobiety, mamy też 6 % odbiorców z Warszawy. Miło nam czytać że docieramy do tak szerokiego grona.

Z roku na rok liczba akcji w jakich uczestniczy nasza jednostka zwiększa się, stąd też dążymy do pozyskiwania sił i środków pozwalających nam na podjęcie każdego możliwego wezwania i niesienia pomocy. Dziękujemy za wszelkie formy wsparcia OSP Cedry Wielkie. Zachęcamy do dołączenia do naszej jednostki, zarówno mężczyzn, kobiety jak i młodzież.

Dziękujemy, że mogliśmy służyć Państwu przez cały miniony 2021, liczymy na dalszą współpracę w ramach całej społeczności lokalnej, której z dumą jesteśmy częścią.

Dofinansowanie na nowy wóz dla OSP Cedry Wielkie

Szanowni Państwo!

Otrzymaliśmy niedawno potwierdzenie iż nasza jednostka otrzymała dofinansowanie z Ministerswa Spraw Wewnętrznych i Administracji na zakup nowego wozu. My również nie próżnujemy i działamy w celu zapewnienia odpowiedniej puli środków. Niebawem ruszamy z kolejnymi zbiórkami i akcjami. Wszystkich chcących wesprzeć nas w tym działaniu zapraszamy do zakładki Nowe Auto, na tej stronie, gdzie znajdą Państwo więcej szczegółów.

https://www.facebook.com/100064811974178/posts/298115602358837/

Kalendarze od OSP Cedry Wielkie

Szanowni Państwo!

Epidemia trochę opóźniła realizację ale już są! Kalendarze naszej jednostki gotowe by trafić do Państwa. W tym roku zbieramy na szczególny cel, a mianowicie mamy szanse na otrzymanie nowego wozu. Dzięki staraniom i wsparciu Wójta Gminy Cedry Wielkie Pana Janusza Golińskiego czynione są niezbędne kroki by to marzenie spełnić, m.in. złożony został wniosek o dofinansowanie zakupu. Dlatego równiez i my staramy się pozyskać jak najwięcej środków.

Cena kalendarzy zależy od Państwa hojności, liczymy na wsparcie biorąc pod uwagę jak ważna jest dla nas każda pozyskana złotówka.

Pozyskany kalendarz nie tylko pomoże w organizacji czasu, ale na jego odwrocie znajdą Państwo bardzo ważne informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Kalendarze można nabyć w: sklep Kubus w Cedrach Wielkich, sklep Pod nosem w Cedrach Wielkich oraz w sklepie Lech w Długim Polu.