Inicjatywa nadania nowego sztandaru dla OSP Cedry Wielkie

Szanowni Państwo,

Ochotnicza Straż Pożarna w Cedrach Wielkich działa już od 60 lat. Przez dekady nasza jednostka sukcesywnie rozwijała się, walcząc z zagrożeniami i do dnia dzisiejszego stanowi istotny element funkcjonowania gminy. Mając na uwadze zbliżający się jubileusz powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Cedrach Wielkich, w ostatnich miesiącach został powołany Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru, który przy wsparciu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Cedrach Wielkich wychodzi z inicjatywą nadania sztandaru naszej jednostce. Sztandar to nie tylko symbol tradycji, to przede wszystkim wyraz uznania społeczeństwa dla trudów i niebezpieczeństw służby, ofiarności i męstwa strażaków. Druhowie z OSP Cedry Wielkie z ogromną pasją i oddaniem pełnią swoją służbę, biorąc za nadrzędny cel ochronę życia i zdrowia ludzi oraz wsparcie lokalnej społeczności. Biorąc pod uwagę postawę strażaków ochotników zwracamy się z prośbą o uznanie za słuszną idei ufundowania sztandaru. Obecnie używany sztandar został nadany w 1989 i widać na nim zażyłości z dawnych lat, chociażby orła bez korony. Po 30 latach winien on trafić do specjalnej gabloty
i zostać zastąpiony nowo ufundowanym sztandarem, którego nadanie będzie miało miejsce podczas uroczystości 60 – lecia istnienia jednostki zaplanowanej na 21 września.

Zachęcamy do wsparcia idei fundacji sztandaru oraz liczmy na Państwa przychylność. Wpłat można dokonywać na konto bankowe jednostki lub osobiście, do dnia 4 sierpnia. Zebrane datki pozwolą na realizację inicjatywy nadania sztandaru, który pomoże Ochotniczej Straży Pożarnej w Cedrach Wielkich
w kontynuacji strażackiej tradycji i służby. Będzie również dowodem uznania ze strony mieszkańców gminy oraz instytucji, za 60 lat służby naszej jednostki dla bezpieczeństwa.

Mając na uwadze pragnienie uhonorowania wszystkich Darczyńców oraz właściwe przygotowanie uroczystości, prosimy o dokonywanie wpłat do dnia 4 sierpnia 2019 r. na konto OSP Cedry Wielkie:
BS Pruszcz Gdański 72 8335 0003 0200 4250 2000 0010, w tytule wpisując: „Fundacja Sztandaru”.

W razie pytań prosimy o kontakt email: kontakt@ospcedrywielkie.pl lub zapraszamy również w każdy czwartek o godz. 18:00 do remizy OSP Cedry Wielkie.

Prace na rzecz sołectwa

W sobotę 22 czerwca nasza jednostka podjęła się odnowienia krzyża w Cedrach Wielkich. W tym celu nasi druhowie usuneli poprzednie warstwy farby i pomalowali drzewo krzyża na nowo. OSP Cedry Wielkie z zaangażowaniem działa w różnych sprawach dla dobra społeczności lokalnej.

Dziękujemy dh: Przemkowi, Łukaszowi, Rafałowi, Patrykowi, Karolowi i Markowi za ich pracę. Dziękujemy Panu Piotrowi za wsparcie przy malowaniu krzyża i zakup farby oraz Panu Warś za rusztowanie i udostępnianie prądu do pracy.