Maseczki dla mieszkańców

W czwartek nasza OSP rozpoczęła dystrybucję maseczek ochronnych, otrzymanych z Agencji Rezerw Materiałowych, dla mieszkańców Gmina Cedry Wielkie . Również dzisiaj będziemy kontynuować dystrybucję, zgodnie z harmonogramem poniżej.

Środki ochrony osobistej dla OSP Cedry Wielkie

W poniedziałek nasza jednostka, dzięki staraniom Zarządu, otrzymała pakiet środków ochrony indywidualnej z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych. OSP Cedry Wielkie została włączona do działań wspierających Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID 19. Dzięki staraniom Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP Pana Waldemara Pawlaka, we współpracy z MSWiA, strażacy będą wyposażeni w dodatkową ochronę by służyć społeczności lokalnej w trudnych czasach pandemii. Poza wsparciem Narodowego Programu Szczepień, jest to dla nas istotny element podczas działań ratowniczych. Często udzielamy pomocy osobom nieprzytomnym, gdzie nie jest możliwe przeprowadzenie wywiadu i określenie czy osoba nie jest zarażona COVID 19. Reagujemy także w przypadku ratowania życia i zdrowia u osób zakażonych, w takich wypadach potrzebne jest ubranie specjalne, zabezpieczające strażaków ratowników.Dziękujemy Zarządowi Wojewódzkiemu ZOSP RP w Gdańsku za przekazanie środków dla naszych strażaków.

Plany na rozbudowę remizy OSP Cedry Wielkie

Rozbudowa remizy jest bardzo istotna dla naszej jednostki. Z niecierpliwością czekamy na jej rozpoczęcie, tak by jej użytkowanie wiązało się z lepszym komfortem dla naszych strażaków ochotników. Mamy także nadzieję, że własnymi siłami, ale też przy wsparciu sympatyków naszej OSP uda się dokonać remontu starej części remizy aby całość dobrze się ze sobą komponowała.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3622789797818172&id=109940962436424