Wizyta w przedszkolu

W dniu dzisiejszyn druhowie z OSP Cedry Wielkie odwiedzili przedszkole w Cedrach Małych. Na miejscu zaprezentowaliśmy nasz wóz, oraz sprzęt ratowniczo – gaśniczy np. zestaw hydrauliczny. Dzieci miały również możliwość założenia munduru bojowego czy polania wodą, co tradycyjnie okazało się największą atrakcją.

Pokaz zawodów CTiF

W sobotę 15 czerwca odbył się pokaz zawodów CTiF organizowany przez OSP Cedry Wielkie oraz OSP Koszwały wraz z ich Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi. Pierwszym etapem pokazu było rozwinięcie bojowe, którego elementem jest chociażby lanie wody z hydronetek do tarczy, wiązanie węzłów czy rozwijanie węży przez przeszkody. Drugim była sztafeta – wyścig na czas przez przeszkody. Młodzież bardzo dobrze sobie poradziła, będzie ćwiczyć dalej szykując się na kolejne wyzwania. Po pokazie nasza jednostka zorganizowała ognisko dla jednostki i gości.

Odsłonięcie pomnika ś.p. Franciszki Pomerańskiej

W niedzielę 9 czerwca nasza jednostka wzięła udział w uroczystościach upamiętniających Żołnierza Wyklętego Niezłomnego – Franciszkę Pomerańską. Poczet sztandarowy OSP Cedry Wielkie reprezentował naszą jednostkę podczas mszy świętej w kościele w Giemlicach, a następnie podczas złożenia kwiatów przy pomniku ś.p. Franciszki.

Pokaz zawodów MDP

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na pokaz zawodów CTiF organizowany przez OSP Cedry Wielkie i OSP Koszwały oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z dwóch jednostek. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 15 czerwca o godz. 14:00 na boisku w Cedrach Wielkich.

Gminne obchody Dnia Dziecka

W dniu dzisiejszym odbyły się gminne obchody Dnia Dziecka. Festyn odbył się w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu. Nasza jednostka również brała udział w wydarzeniu. Pokazaliśmy najmłodszym i ich rodzicom nasz sprzęt, wozy a także elementy toru do zawodów CTiF. Największą zabawą okazało się oczywiście polewanie wodą.

Wszystkim dzieciom życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta!