Dzień dawcy szpiku

Szanowni Państwo!

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i zarejestrowaniu się jako potencjalny dawca szpiku. Zapraszamy 7 kwietnia w godz.: 10:00-18:00, do budynku ŻOKiS przy OSP Cedry Wielkie. Pomóżmy naszemu wieloletniemu koledze i dzielnicowemu oraz innym chorym osobom!

Szkolenie z ratownictwa technicznego

W niedzielę nasi przyszli strażacy ratownicy w ramach szkolenia podstawowego wzieli udział w ćwiczeniach z ratownictwa technicznego na auto złomie w miejscowości Grabiny Zameczek. Celem działań było zdobycie wiedzy na temat obsługi urządzeń hydraulicznych, ratownictwa technicznego podczas wypadków i ewakuacji osób poszkodowanych z uszkodzonych pojazdów. Takie praktyczne szkolenie jest bardzo dobrym przygotowaniem do działań podczas akcji ratowniczo – gaśniczych.

  

Szkolenie z komory dymowej

W dniu 3 marca  nasi druhowie oraz druhna przeszli szkolenie z komory dymowej w Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku. Najpierw, w sobotę 2 marca odbyli szkolenie wstępne z używania sprzętu ochrony dróg oddechowych w KP PSP w Pruszczu Gdańskim. Dzisiejszym zadaniem, po wstępnej próbie wysiłkowej było przejście przez zadymiony tor przeszkód, który ma na celu odzwierciedlenie prawdziwych działań podczas pożaru. Jest to częścią szkolenia podstawowego na strażaków ratowników. Wszystkim gratulujemy pomyślnego przejścia komory dymowej i życzymy dalszej owocnej nauki na kursie.