60 – lecie istnienia jednostki oraz nadanie nowego sztandaru dla OSP Cedry Wielkie

21 września odbyła się uroczystość 60-lecia istnienia oraz nadania nowego sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Cedrach Wielkich. To doniosłe wydarzenie rozpoczeliśmy od uroczystej mszy świętej w kościele w Cedrach Wielkich. Następnie odbyło się pożegnanie dotychczasowego sztandaru, wbicie symbolicznych gwoździ od fundatorów oraz nadanie nowego sztandaru, który będzie służył naszej jednostce. Podczas jubileuszu OSP Cedry Wielkie została oficjalnie przekazana łódź motorowa Harpun, pozyskana z zasobów Komisariatu Wodnego w Gdańsku. Otrzymanie tej łodzi wiele znaczy dla naszej jednostki gdyż pozwala nam poszerzyć możliwości niesienia pomocy. Pod koniec uroczystość wręczono odznaczenia oraz nastąpiło symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę remizy. Mamy nadzieję że nastąpi ona jak najszybciej.

Dziękujemy z całego serca za obecność na tej uroczystości: przedstawicielom władz samorządowych i gminnych, zaproszonym gościom, fundatorom sztandaru, pocztom sztandarowym z innych jednostek, druhom OSP Cedry Wielkie oraz MDP Cedry Wielkie oraz mieszkańcom gminy. Wasza obecność to był dla nas zaszczyt. Obyśmy dalej mogli kontynuować służbę ku chwale Boga i Ojczyzny!

Foto: Ludwika Jóźwiak

W minioną sobotę jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Cedrach Wielkich obchodziła jubileusz 60-lecia. Nasi rycerze…

Opublikowany przez Gmina Cedry Wielkie Poniedziałek, 23 września 2019

Wojewódzkie zawody MDP

Dzisiaj nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wzięła udział w wojewódzkich zawodach sportowo pożarniczych w Jezierzycach. Wystąpiliśmy po raz pierwszy w zawodach tej rangi, jako reprezentacja powiatu. Zawody tego typu są dobrą okazją do rozwoju drużyny, zmierzenia się z innymi MDP i do integracji między młodzieżą. Nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza nie poprzestaje tylko na zawodach. Będziemy rozwijać się dalej, w pozostałych dziedzinach, kształcąc następne pokolenia strażaków ratowników.

Dożynki gminne

7 września odbyły się dożynki gminne, które rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele w Cedrach Wielkich. Nasza jednostka również była obecna podczas wydarzenia wystawiając poczet sztandarowy, który wziął udział w mszy świętej a następnie w oficjalnym otwarciu dożynek.

Powiatowe zawody sportowo – pożarnicze OSP

W dniu dzisiejszym odbyły się w Trąbkach Wielkich powiatowe zawody sportowo – pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Naszą jednostkę reprezentowało 8 druhów z drużyny męskiej. Zajęliśmy 4 miejsce ale najważniejsze że dzięki organizacji takich zawodów możliwe jest sprawdzenie swoich sił i umiejętności wraz z innymi jednostkami.