Realizacja projektu w ramach programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”.

Jesteśmy jednym z laureatów VI edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki grantowi przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. nasza jednostka zakupiła hełmy dla strażaków ratowników.

Zakup pozwolił zwiększyć bezpieczeństwo strażaków działających na rzecz ochrony przed zagrożeniami w naszej społeczności lokalnej. Dodatkowo w ramach projektu strażacy z OSP Cedry Wielkie zorganizowali warsztaty dla dzieci z zakresu ochrony przeciwpożarowej i pierwszej pomocy. Podczas zajęć dzieci mogły zobaczyć jak wygląda sprzęt i wyposażenie strażaka ratownika. Nasi strażacy przekazali też podstawową wiedzę jak reagować na zagrożenie pożaru, czego nie robić by nie stwarzać zagrożenia. Przekazane zostały też podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. W działaniach OSP Cedry Wielkie bardzo ważna jest prewencja, która wspiera znacząco nasze działania na rzecz bezpieczeństwa w społeczności lokalnej. Edukacja od najmłodszych lat jest istotna i możliwa do wykorzystania od początku funkcjonowania dzieci w społeczeństwie. Realizacja projektu pozwoliła na zaszczepienie w dzieciach nie tylko ważnej wiedzy ale także zainteresowania działalnością w takich organizacjach jak Ochotnicza Straż Pożarna. Nasza jednostka tym samym może budować podstawy dla przyszłych pokoleń strażaków ratowników.

Wzmocnij Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.W sześciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 1050 grantów o łącznej wartości prawie 22 mln złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl.