1% podatku dla OSP Cedry Wielkie

Zachęcamy do wsparcia naszej jednostki poprzez przekazanie 1 % podatku.Ochotnicza Straż Pożarna w Cedrach Wielkich tylko w roku 2020 wyjeżdżała do akcji ratowniczo – gaśniczych ponad 140 razy. Strażacy z OSP Cedry Wielkie są zaangażowani nie tylko w działania ratowniczo-gaśnicze, ale wspierają również liczne akcje społeczne oraz prowadzona jest Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Druhowie z OSP Cedry Wielkie liczą na wsparcie, które pozwoli na zwiększenie skuteczności działań na rzecz bezpieczeństwa i usprawni służbę strażaków ratowników oraz ich współpracę ze społecznością lokalną. Przekazanie 1% podatku jest sprawą prostą i trwa tylko chwilę, ale dla OSP Cedry Wielkie ma ogromne znaczenie. Nawet niewielkie wsparcie ma dużą moc, gdyż pomaga strażakom ochotnikom, usprawnić ich pracę, którą wykonują nieodpłatnie i z ogromnym poświęceniem. Ochotnicza Straż Pożarna idzie w ogień aby dbać o bezpieczeństwo całych społeczności, ratując życie, zdrowie oraz mienie Wszystkie niezbędne dane znajdą Państwo na grafice poniżej.

Wsparcie na remont remizy OSP Cedry Wielkie

Ochotnicza Straż Pożarna w Cedrach Wielkich w czerwcu 2020 złożyła wnioseko dofinansowanie z Funduszu Sķładkowego Społecznego Ubezpieczenia Rolników w ramach realizacji zadania pt.: „Wspieranie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich w ramach modernizacji, remontu i rewitalizacji budynków użyteczności publicznej ratownictwa, edukacji dla społeczności lokalnej”. W ramach zadania nasza jednostka postanowiła wyremontować posadzkę w dużym garażu w remizie w Cedrach Wielkich. Obecna wymagała wymiany ze względu na popękaną, nierówną powierzchnię i brak możliwości odprowadzenia wody. OSP Cedry Wielkie otrzymało dofinansowanie w wysokości 9500 zł oraz z środków własnych jednostki przekazano 1000 zł. Aby otrzymane środki wystarczyły na kompleksowy remont strażacy ratownicy musieli sami przygotować pomieszczenie dla firmy, która zajęła się wylaniem nowej posadzki. Ochotnicy własnymi siłami i środkami wykuli całą posadzkę, wymienili podłoże pozyskując od sponsora kruszywo oraz przygotowali i ułożyli zbrojenie pod nową posadzkę.

Dzięki poświęceniu strażaków i wsparciu członków naszej społeczności lokalnej udało się zrealizować zadanie. Nowa posadzka zapewnia lepszy komfort użytkowania garażu. W oczekiwaniu na rozbudowę remizy OSP Cedry Wielkie strażakom ratownikom pozostało jeszcze wyrównanie i odświeżenie ścian w wyremontowanym garażu. Nie jesteśmy w stanie wykonać tego własnymi środkami, stąd OSP Cedry Wielkie kieruje ogromna prośbę do przyjaciół jednostki o wsparcie.

Wszelkie osoby prywatne przedsiębiorców i firmy chętne wesprzeć jednostkę prosimy o uiszczenie darowizny na konto jednostki BS Pruszcz Gdański 72 8335 0003 0200 4250 2000 0010, w tytule wpisując: „Wpłata na cele statutowe”.