Nowe środki ochrony osobistej dla strażaków

Właśnie otrzymaliśmy kolejną dostawę środków ochronnych tak aby nasi strażacy mogli udzielać pomocy jednocześnie chroniąc swoje zdrowie. Maseczki przekazane zostały przez Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, dzięki wsparciu JRG Pruszcz Gdański.

Bardzo dziękujemy za wszelkie formy wsparcia naszej jednostki, także od Gmina Cedry Wielkie i Pana Roberta Wolak. Jednakże wciąż brakuje nam kombinezonów, które są niezbędne, szczególnie podczas dezynfekcji przestrzeni publicznych w naszej Gminie.

Konkurs plastyczny dla dzieci

Szanowni Państwo,

Ochotnicza Straż Pożarna w Cedrach Wielkich zachęca do zostania w domu, by chronić siebie i innych. Proponujemy konkurs prac plastycznych dla dzieci do 13. roku życia – „Strażacy w walce z Koronawirusem”. Nagroda główna to maseczka wielokrotnego użytku z motywem strażackim, dwa kolejne miejsca to breloczek z napisem STRAŻ.
Prace prosimy nadsyłać na skrzynkę Facebook lub na nasz adres email: kontakt@ospcedrywielkie.pl do dnia 30 kwietnia. Ogłoszenie wyników konkursu 4 maja w Dzień Strażaka 😉.

Odkażanie na terenie Gminy

Gmina Cedry Wielkie stawia na bezpieczeństwo i dobro mieszkańców, a także inwestuje w dodatkowe środki by móc wykonać niezbędne działania ochronne. W tym celu w środę nasza jednostka przeprowadziła dezynfekcję przestrzeni publicznych na terenie naszej gminy np. placów przed kościołami, ośrodkiem zdrowia czy Urzędu Gminy. Ma to zapobiegać rozprzestrzenianiu się Covid-19. Dalsze odkażanie w kolejnych dniach m.in. przystanków. Apelujemy by stosować się do nałożonych ograniczeń. Pomimo zbliżających się Świąt Wielkanocnych, zostańmy w domu dla dobra siebie i innych!

Akcja „Zostań w domu”

Zostań w domu dla siebie i innych!

Szczególnie dla pracowników służby zdrowia, którzy walczą o nasze zdrowie i życie.
Mają oni dzisiaj swoje święto! Wszystkiego dobrego, jesteście naszymi bohaterami!

Dziękujemy – MDP Cedry Wielkie wraz z opiekunką Anią 🙂

Działania podczas epidemii

Ochotnicza Straż Pożarna w Cedrach Wielkich wspiera istotne działania podczas epidemi Covid-19. Dzisiaj nasi strażacy ochotnicy roznosili paczki z żywnością do osób przebywających na kwarantannie w naszej gminie. Trwają także przygotowania do odkażania miejsc przestrzeni publicznej np. przystanków, placów przy kościołach czy sklepów. Apelujemy, zostańcie w domach dla dobra swojego i innych!