Powiatowe obchody Dnia Strażaka

24 maja w Komenda Powiatowa PSP w Pruszczu Gdańskim odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości zostały nadane odznaczenia i awanse zarówno dla Strażaków PSP jak i Druhów OSP. Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał Prezes Zarządu OSP Cedry Wielkie druh Przemysław Paluch. Serdecznie gratulujemy naszemu Prezesowi, który swoją postawą stanowi wzór do naśladowania i słusznie zasłużył na to odznaczenie. Gratulujemy również awansu na stopień generalski Komendantowi Wojewódzkiemu PSP w Gdańsku nadbryg. Piotrowi Socha oraz awansu na stopień starszego ogniomistrza Wojtek Kozłowski, strażakowi PSP w Pruszczu Gdańskim, a jednocześnie członkowi naszej OSP.

Wizyta Fundacji

W czwartek odwiedziła naszą jednostkę Fundacja Pomagamy nie ziewamy z Gdańska, która prowadzi wolontariat od czasu wybuchu pandemii i kontynuuje swoje działania na rzecz różnych grup potrzebujących wsparcia. Zaprezentowaliśmy im nasze wozy i wyposażenie. Członkowie Fundacji mieli możliwość zobaczyć jak wygląda służba strażaków ratowników. Z kolei nasza OSP została obdarowana czymś co na pewno zapewni energię do działań. Jest nam niezmiernie miło że Fundacja wyszła z taką inicjatywą i nasza jednostka może poszerzać perspektywy współpracy z różnymi organizacjami.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!

Nowe akumulatory dla OSP Cedry Wielkie

4 maja w dniu Strażaka na naszą OSP czekał jeszcze jeden prezent. Nowy członek naszej jednostki, Marek Lemańczyk, dołączył do nas niedawno i w oczekiwaniu na kurs na strażaka, od razu zaangażował się w działania na rzecz pozyskania środków na nowy wóz. Jednocześnie usłyszał iż nasz obecny wóz bojowy Renault Midlum wymaga wymiany jednego z akumulatorów, który zużył się przy tak intensywnej eksploatacji, jaką jest udział już w ponad 100 akcjach ratowniczo – gaśniczych, tylko w tym roku. Nasz Druh Marek postanowił wesprzeć naszą jednostkę i z ramienia firmy Amper-Max Gdańsk, w której pracuje przekazał OSP Cedry Wielkie nowe akumulatory do naszego wozu bojowego. Dziękujemy serdecznie za prezent i cieszymy się widząc jak nasi Druhowie wspierają swoją jednostkę w każdy możliwy sposób.

Majówka z Tulipanami

Za nami dwa dni Majówki z Tulipanami, w której brała udział również nasz jednostka. Strażaków z OSP Cedry Wielkie mogli Państwo spotkać na parkingach, podczas kierowania ruchem, przy dmuchańcu i na stoisku z ciastami. Prowadząc te działania nasza jednostka zbierała jednocześnie środki na zakup nowego wozu. Dziękujemy każdemu kto odwiedził nas podczas wydarzenia i wsparł tak ważny cel.

Dziękujemy firmie Salvit Prima za użyczenie dmuchańca, dziękujemy wszystkim którzy przygotowali ciasta oraz naszym Druhnom i Druhom za zaangażowanie.

Wizyta w remizie OSP Cedry Wielkie

W dniu Strażaka, 4 maja, uczniowie Szkoły Podstawowej w Cedrach Wielkich odwiedzili naszą jednostkę. Podczas spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jak wygląda służba Strażaka Ochotnika oraz zobaczyć nasz sprzęt i wyposażenie. Dodatkowo przekazana została także wiedza z zakresu ochrony przeciwpożarowej i innych zasad bezpieczenstwa.

Dziękujemy za odwiedziny, życzenia i przygotowane laurki w dniu naszego święta.

Zachęcamy do organizowania takich spotkań częściej by razem integrować się w społeczności lokalnej.

Dzień Strażaka

4 maja obchodzony jest Dzień Strażaka. Nasza jednostka rozpoczęła święto od odwiedzin w remizie przez dzieci z Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Cedrach Wielkich Najmłodsi wyrazili swoje podziękowanie za służbę strażaków przygotowując piękne rysunki. Następnie popołudniu w remizie OSP Cedry Wielkie miało miejsce spotkanie strażaków z naszej jednostki oraz OSP Koszwały wraz z Wójtem Gminy Cedry Wielkie Panem Janusz Goliński oraz Przewodnicząca Rady Gminy Cedry Wielkie Panią Justyna Słowińska. Rozpoczęliśmy je od uczczenia minutą ciszy zmarłego rok temu ś.p. Jana Borowiec, wieloletniego członka OSP Cedry Wielkie oraz pracownika Gmina Cedry Wielkie . Na spotkaniu poruszone zostały ważne kwestie codziennej służby Strażaków ochotników i plany na nadchodzący rok. Na koniec dnia, w kościele Parafia rzymskokatolicka pw. Św. Aniołów Stróżów w Cedrach Wielkich odbyła się msza św. w intencji Strażaków. Dziękujemy ks. Proboszczowi Leszkowi Laskowskiemu za piękne celebrowanie mszy w dniu naszego patrona.

Dziękujemy za wszystkie życzenia i dobre słowa nie tylko dzisiaj. Wszystkim funkcjonariuszom PSP oraz Druhnom i Druhom OSP życzymy wszystkiego dobrego, satysfakcji z pełnionej służby oraz tylu powrotów ile wyjazdów!