Dzień Strażaka

4 maja obchodzony jest Dzień Strażaka. Nasza jednostka rozpoczęła święto od odwiedzin w remizie przez dzieci z Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Cedrach Wielkich Najmłodsi wyrazili swoje podziękowanie za służbę strażaków przygotowując piękne rysunki. Następnie popołudniu w remizie OSP Cedry Wielkie miało miejsce spotkanie strażaków z naszej jednostki oraz OSP Koszwały wraz z Wójtem Gminy Cedry Wielkie Panem Janusz Goliński oraz Przewodnicząca Rady Gminy Cedry Wielkie Panią Justyna Słowińska. Rozpoczęliśmy je od uczczenia minutą ciszy zmarłego rok temu ś.p. Jana Borowiec, wieloletniego członka OSP Cedry Wielkie oraz pracownika Gmina Cedry Wielkie . Na spotkaniu poruszone zostały ważne kwestie codziennej służby Strażaków ochotników i plany na nadchodzący rok. Na koniec dnia, w kościele Parafia rzymskokatolicka pw. Św. Aniołów Stróżów w Cedrach Wielkich odbyła się msza św. w intencji Strażaków. Dziękujemy ks. Proboszczowi Leszkowi Laskowskiemu za piękne celebrowanie mszy w dniu naszego patrona.

Dziękujemy za wszystkie życzenia i dobre słowa nie tylko dzisiaj. Wszystkim funkcjonariuszom PSP oraz Druhnom i Druhom OSP życzymy wszystkiego dobrego, satysfakcji z pełnionej służby oraz tylu powrotów ile wyjazdów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *