Szkolenie techniczne w OSP Cedry Wielkie

W sobotę 19 września nasza jednostka zorganizowała szkolenie z ratownictwa technicznego i pierwszej pomocy podczas wypadków komunikacyjnych. Poza członkami naszej OSP oraz MDP w szkoleniu wzięła udział PSP z Pruszcza Gdańskiego oraz Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Alfa #sgralfaPierwszy wariant ćwiczeń obejmował wycinanie części pojazdu oraz szyb, w celu uzyskania dostępu do poszkodowanych, przy pomocy narzędzi hydraulicznych, niedawno pozyskanych z środków unijnych. Następnie Grupa Ratownicza przygotowała pokaz pierwszej pomocy, a także podczas naszych działań udzielała praktycznych uwag i wskazówek. Na koniec przeprowadzono działania z użyciem poduszek wysokociśnieniowych i podpór stabilizacyjnych, które otrzymaliśmy z środków KSRG, Gminy Cedry Wielkie oraz własnych.

Dziękujemy:

-Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim,

– Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Alfa #sgralfa

-WILK – TRANS, Usługi pomocy drogowej (507793937) za udostępnienie pojazdów, -Panu Andrzejowi za udostępnienie placu,

-Druhnie Weronice za przygotowanie poczęstunku,

– Naszym Druhom i MDP za obecność i czynny udział. To niezwykle ważne by stale się rozwijać i ćwiczyć swoje umiejętności.

Wsparcie dla OSP Cedry Wielkie

Kolejne wsparcie dla naszej jednostki! W ostatnim czasie dzięki anonimowym darczyńcom otrzymaliśmy: torbę medyczną, która trafi na wyposażenie naszej łodzi motorowej, 2 pary rękawic skórzanych dla naszych strażaków ratowników oraz środki chemiczne do prania. Dziękujemy za wsparcie, ma ono dla naszej OSP ogromne znaczenie i pokazuje ogromne wsparcie jakim nas Państwo darzycie. Dziękujemy i zachęcamy do wspierania naszej jednostki w każdej formie. Pozwala nam to rozwijać się dalej, w służbie dla bezpieczeństwa naszej społeczności lokalnej.

Odszedł na wieczną służbę

W miniony piątek na wieczną służbę odszedł wieloletni członek naszej jednostki dh Wiesław Nakonieczny. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w dniu 10 września o godz. 11:00 w kościele w Cedrach Wielkich.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Zawody sportowo – pożarnicze w Sobieszewie

5 września odbyły się zawody sportowo- pożarnicze o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska na Wyspie Sobieszewskiej. Z naszej jednostki w zawodach udział wzięła zarówno drużyna OSP jak i MDP. Rywalizacja obejmowała rozwinięcie bojowe oraz sztafetę. Zarówno w kategorii OSP jak i MDP zajęliśmy miejsce na podium. Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom.
Z kolei w niedzielę 6 września w ramach tej samej imprezy odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa OSP Gdańsk Świbno, w którym wzięła udział nasza drużyna. Zdobyliśmy III miejsce.

Naszym druhom oraz młodzieży dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie. Gratulacje!