Szkolenie techniczne w OSP Cedry Wielkie

W sobotę 19 września nasza jednostka zorganizowała szkolenie z ratownictwa technicznego i pierwszej pomocy podczas wypadków komunikacyjnych. Poza członkami naszej OSP oraz MDP w szkoleniu wzięła udział PSP z Pruszcza Gdańskiego oraz Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Alfa #sgralfaPierwszy wariant ćwiczeń obejmował wycinanie części pojazdu oraz szyb, w celu uzyskania dostępu do poszkodowanych, przy pomocy narzędzi hydraulicznych, niedawno pozyskanych z środków unijnych. Następnie Grupa Ratownicza przygotowała pokaz pierwszej pomocy, a także podczas naszych działań udzielała praktycznych uwag i wskazówek. Na koniec przeprowadzono działania z użyciem poduszek wysokociśnieniowych i podpór stabilizacyjnych, które otrzymaliśmy z środków KSRG, Gminy Cedry Wielkie oraz własnych.

Dziękujemy:

-Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim,

– Stowarzyszenie Grupa Ratownicza Alfa #sgralfa

-WILK – TRANS, Usługi pomocy drogowej (507793937) za udostępnienie pojazdów, -Panu Andrzejowi za udostępnienie placu,

-Druhnie Weronice za przygotowanie poczęstunku,

– Naszym Druhom i MDP za obecność i czynny udział. To niezwykle ważne by stale się rozwijać i ćwiczyć swoje umiejętności.