Przywitanie nowego wozu!

Szanowni Państwo oraz sympatycy naszej jednostki!

Serdecznie zapraszamy na przywitanie naszego nowego wozu bojowego.
W dniu 5 sierpnia o godz.19:30.

Przez wiele miesięcy ciężko pracowaliśmy w celu uzyskania niezbędnych środków na zakup tego pojazdu. Nie udałoby się to bez Państwa pomocy, stąd liczymy na obecność w tak ważnym dla nas wydarzeniu.

W oczekiwaniu na przyjazd czeka na Państwa między innymi: strażacka grochówka czy pokaz psów ratowniczych z Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczej OSP Gdańsk. Następnie wspólnie z innymi jednostkami przywitamy oraz zaprezentujemy to nad czym tak ciężko pracowaliśmy przez ostatnie kilka miesięcy.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

(Z przyczyn niezależnych godzina powitania może się lekko zmienić.
Prosimy o śledzenie informacji,
które będą się pojawiały na naszej stronie )

Nowa brama w remizie OSP Cedry Wielkie

11 lipca w budynku remizy OSP Cedry Wielkie przeprowadzone zostały prace mające na celu montaż nowej bramy garażowej. Nasza jednostka otrzymała dofinansowanie z zadania pt. „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego”, realizowanego przez Komenda Główna PSP. Udało się dokonać wymiany dotychczasowej bramy, która w wyniku eksploatacji nie nadawała się do dalszego sprawnego użytku. Poza tym, w zeszłym roku wymieniona została już jedna brama i widoczny był kontrast między nimi.

Nowy system otwierania, którego dotychczas nie było w naszej strażnicy, usprawni przygotowania do wyjazdu naszej OSP na akcje ratowniczo gaśnicze.

Nasi druhowie chcąc obniżyć koszty sami zdemontowali dotychczasową bramę. Pozostałe środki zostały „wypracowane” przez naszych strażaków przy różnych zabezpieczeniach.

Całość zadania wyniosła 13000.00 złotych, w tym dofinansowanie z KSRG wyniosło 10000.00 i środki własne OSP Cedry Wielkie, wyniosły 3000.00 zł.

Zawody w Świbnie

9 lipca w Świbnie odbył się festyn Świbnieńskie Lato zorganizowane przez Ochotnicza Straż Pożarna Gdańsk – Świbno. Nasza MDP Cedry Wielkie wzięła udział w zawodach sportowo pożarniczych o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Gdańsku reprezentując nasza jednostkę oraz Gmina Cedry Wielkie.

Drużyny brały udział w dwóch konkurencjach: sztafecie i rozwinięciu bojowym.

Miło nam poinformować iż nasza MDP zajęła w zawodach drugie miejsce!

Gratulujemy drużynie w składzie: Maciek,
Oliwia,
Weronika,
Marcin,
oraz opiekunom: Ani i Arturowi.

Życzymy dalszych sukcesów!

Warsztaty z realizacji zadania CHROŃMY SIĘ PRZED POŻAREM, CZADEM I JEGO SKUTKAMI

W dniu 28 czerwca w Trutnowy oraz odbyły się warsztaty szkoleniowe z realizacji zadania CHROŃMY SIĘ PRZED POŻAREM, CZADEM I JEGO SKUTKAMI. W ramach nich omówione zostały podstawowe zasady ochrony przeciwpożarowej. Poruszone zostały tematy jak chronić się przed pożarem i czadem. Strażacy przeprowadzili także symulację, która pozwoliła zaprezentować jak wygląda pożar i jego skutki oraz jak się przed tym zabezpieczyć. Przedstawiliśmy również zalety posiadania czujki dymu w domu/mieszkaniu, która ostrzega nas przed niewidocznym i bezwonnym czadem, przez który wiele osób straciło już zdrowie lub życie.

Poniżej znajdą Państwo praktyczne wskazówki ja zabezpieczyć swój dom przed pożarem:

Zadbaj o działający czujnik dymu, koc gaśniczy i gaśnicę

Upewnij się, że w Twoim domu znajduje się działająca gaśnica ręczna, koc gaśniczy i czujnik dymu – te produkty mogą uratować życie i świetnie nadają się do ugaszenia niewielkiego pożaru. Nie zapomnij o regularnym sprawdzaniu stanu naładowania baterii w czujniku dymu.

Wyjmij wtyczkę z gniazdka i korzystaj z wyłącznika czasowego

Jeśli nie korzystasz z elektroniki domowej, wyciągnij wtyczkę z gniazda. Używaj wyłącznika czasowego ekspresu do kawy i innych urządzeń, z których regularnie korzystasz.

Utrzymuj porządek wokół sprzętów AGD

Sprzątanie wokół sprzętów AGD nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl. Szczególnie ważne jest jednak regularne czyszczenie okapu kuchennego i odkurzanie za lodówką i zamrażarką.

Czyść komin z sadzy i załóż osłonę przeciwiskrową

Jeśli masz piecyk, kominek lub piec kaflowy zadbaj o dokładne czyszczenie komina z sadzy oraz o osłonę przeciwiskrową, która zapobiega rozprzestrzenieniu się iskier w pomieszczeniu.

Przygotuj plan ewakuacji

Przygotuj plan ewakuacji – szczególnie, jeśli mieszkasz w budynku wielopiętrowym lub jesteś świeżo po przeprowadzce