Przywitanie nowego wozu!

Szanowni Państwo oraz sympatycy naszej jednostki!

Serdecznie zapraszamy na przywitanie naszego nowego wozu bojowego.
W dniu 5 sierpnia o godz.19:30.

Przez wiele miesięcy ciężko pracowaliśmy w celu uzyskania niezbędnych środków na zakup tego pojazdu. Nie udałoby się to bez Państwa pomocy, stąd liczymy na obecność w tak ważnym dla nas wydarzeniu.

W oczekiwaniu na przyjazd czeka na Państwa między innymi: strażacka grochówka czy pokaz psów ratowniczych z Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczej OSP Gdańsk. Następnie wspólnie z innymi jednostkami przywitamy oraz zaprezentujemy to nad czym tak ciężko pracowaliśmy przez ostatnie kilka miesięcy.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

(Z przyczyn niezależnych godzina powitania może się lekko zmienić.
Prosimy o śledzenie informacji,
które będą się pojawiały na naszej stronie )

Nowa brama w remizie OSP Cedry Wielkie

11 lipca w budynku remizy OSP Cedry Wielkie przeprowadzone zostały prace mające na celu montaż nowej bramy garażowej. Nasza jednostka otrzymała dofinansowanie z zadania pt. „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego”, realizowanego przez Komenda Główna PSP. Udało się dokonać wymiany dotychczasowej bramy, która w wyniku eksploatacji nie nadawała się do dalszego sprawnego użytku. Poza tym, w zeszłym roku wymieniona została już jedna brama i widoczny był kontrast między nimi.

Nowy system otwierania, którego dotychczas nie było w naszej strażnicy, usprawni przygotowania do wyjazdu naszej OSP na akcje ratowniczo gaśnicze.

Nasi druhowie chcąc obniżyć koszty sami zdemontowali dotychczasową bramę. Pozostałe środki zostały „wypracowane” przez naszych strażaków przy różnych zabezpieczeniach.

Całość zadania wyniosła 13000.00 złotych, w tym dofinansowanie z KSRG wyniosło 10000.00 i środki własne OSP Cedry Wielkie, wyniosły 3000.00 zł.

Zawody w Świbnie

9 lipca w Świbnie odbył się festyn Świbnieńskie Lato zorganizowane przez Ochotnicza Straż Pożarna Gdańsk – Świbno. Nasza MDP Cedry Wielkie wzięła udział w zawodach sportowo pożarniczych o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Gdańsku reprezentując nasza jednostkę oraz Gmina Cedry Wielkie.

Drużyny brały udział w dwóch konkurencjach: sztafecie i rozwinięciu bojowym.

Miło nam poinformować iż nasza MDP zajęła w zawodach drugie miejsce!

Gratulujemy drużynie w składzie: Maciek,
Oliwia,
Weronika,
Marcin,
Jan
oraz opiekunom: Ani i Arturowi.

Życzymy dalszych sukcesów!