Nowa brama w remizie OSP Cedry Wielkie

11 lipca w budynku remizy OSP Cedry Wielkie przeprowadzone zostały prace mające na celu montaż nowej bramy garażowej. Nasza jednostka otrzymała dofinansowanie z zadania pt. „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego”, realizowanego przez Komenda Główna PSP. Udało się dokonać wymiany dotychczasowej bramy, która w wyniku eksploatacji nie nadawała się do dalszego sprawnego użytku. Poza tym, w zeszłym roku wymieniona została już jedna brama i widoczny był kontrast między nimi.

Nowy system otwierania, którego dotychczas nie było w naszej strażnicy, usprawni przygotowania do wyjazdu naszej OSP na akcje ratowniczo gaśnicze.

Nasi druhowie chcąc obniżyć koszty sami zdemontowali dotychczasową bramę. Pozostałe środki zostały „wypracowane” przez naszych strażaków przy różnych zabezpieczeniach.

Całość zadania wyniosła 13000.00 złotych, w tym dofinansowanie z KSRG wyniosło 10000.00 i środki własne OSP Cedry Wielkie, wyniosły 3000.00 zł.