Festyny na rozpoczęcie wakacji

25 i 26 czerwca nasza jednostka wzięła udział w dwóch festynach sołeckich. Pierwszy odbył się w miejscowości Trutnowy, a w niedzielę odwiedziliśmy Trzcinisko. Przyjazd wozu strażackiego okazał się nie lada atrakcją, ale największą był oczywiście zimny prysznic zorganizowany przez naszych strażaków.

Dla pozostałych mieszkańców naszej Gminy zorganizowaliśmy w niedzielę kurtynę wodną przy remizie OSP Cedry Wielkie, by można było trochę się ochłodzić w czasie trwających upałów.

Warsztaty z realizacji zadania CHROŃMY SIĘ PRZED POŻAREM, CZADEM I JEGO SKUTKAMI

W dniu 5 czerwca w Cedrach Wielkich oraz odbyły się warsztaty szkoleniowe z realizacji zadania CHROŃMY SIĘ PRZED POŻAREM, CZADEM I JEGO SKUTKAMI. W ramach nich omówione zostały podstawowe zasady ochrony przeciwpożarowej. Poruszone zostały tematy jak chronić się przed pożarem i czadem. Strażacy przeprowadzili także symulację, która pozwoliła zaprezentować jak wygląda pożar i jego skutki oraz jak się przed tym zabezpieczyć. Przedstawiliśmy również zalety posiadania czujki dymu w domu/mieszkaniu, która ostrzega nas przed niewidocznym i bezwonnym czadem, przez który wiele osób straciło już zdrowie lub życie.

Poniżej znajdą Państwo praktyczne wskazówki ja zabezpieczyć swój dom przed pożarem:

Zadbaj o działający czujnik dymu, koc gaśniczy i gaśnicę

Upewnij się, że w Twoim domu znajduje się działająca gaśnica ręczna, koc gaśniczy i czujnik dymu – te produkty mogą uratować życie i świetnie nadają się do ugaszenia niewielkiego pożaru. Nie zapomnij o regularnym sprawdzaniu stanu naładowania baterii w czujniku dymu.

Wyjmij wtyczkę z gniazdka i korzystaj z wyłącznika czasowego

Jeśli nie korzystasz z elektroniki domowej, wyciągnij wtyczkę z gniazda. Używaj wyłącznika czasowego ekspresu do kawy i innych urządzeń, z których regularnie korzystasz.

Utrzymuj porządek wokół sprzętów AGD

Sprzątanie wokół sprzętów AGD nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl. Szczególnie ważne jest jednak regularne czyszczenie okapu kuchennego i odkurzanie za lodówką i zamrażarką.

Czyść komin z sadzy i załóż osłonę przeciwiskrową

Jeśli masz piecyk, kominek lub piec kaflowy zadbaj o dokładne czyszczenie komina z sadzy oraz o osłonę przeciwiskrową, która zapobiega rozprzestrzenieniu się iskier w pomieszczeniu.

Przygotuj plan ewakuacji

Przygotuj plan ewakuacji – szczególnie, jeśli mieszkasz w budynku wielopiętrowym lub jesteś świeżo po przeprowadzce

Zapraszamy do MDP Cedry Wielkie

Szanowni Państwo, a przede wszystkim dzieci i młodzież!

Zapraszamy w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Cedry Wielkie.

W niedzielę 12 czerwca o godzinie 16:00 organizujemy zbiórkę i dzień otwarty MDP Cedry Wielkie. Podczas spotkania będzie można poznać działalność naszej Drużyny i dołączyć do nas.

Szczegóły na grafice poniżej.

Do zobaczenia!

Festyn z okazji Dnia Dziecka

5 czerwca nasza jednostka wzięła udział w Festynie z okazji Dnia Dziecka w Cedrach Wielkich. Nasi strażacy wraz z MDP zaprezentowali wóz i jego wyposażenie. Najmłodsi mogli też potrenować lanie wody do celu przy pomocy naszych hydronetek. Na koniec Festynu polaliśmy uczestników zabawy wodą dla ochłody.

Strażacy z OSP Cedry Wielkie odwiedzili dzisiaj również sołectwo Leszkowy, gdzie również zapewnili atrakcje dla najmłodszych. Dzieci miały okazję zobaczyć nasz wóz i polać wodą.