Warsztaty z realizacji zadania CHROŃMY SIĘ PRZED POŻAREM, CZADEM I JEGO SKUTKAMI

W dniu 5 czerwca w Cedrach Wielkich oraz odbyły się warsztaty szkoleniowe z realizacji zadania CHROŃMY SIĘ PRZED POŻAREM, CZADEM I JEGO SKUTKAMI. W ramach nich omówione zostały podstawowe zasady ochrony przeciwpożarowej. Poruszone zostały tematy jak chronić się przed pożarem i czadem. Strażacy przeprowadzili także symulację, która pozwoliła zaprezentować jak wygląda pożar i jego skutki oraz jak się przed tym zabezpieczyć. Przedstawiliśmy również zalety posiadania czujki dymu w domu/mieszkaniu, która ostrzega nas przed niewidocznym i bezwonnym czadem, przez który wiele osób straciło już zdrowie lub życie.

Poniżej znajdą Państwo praktyczne wskazówki ja zabezpieczyć swój dom przed pożarem:

Zadbaj o działający czujnik dymu, koc gaśniczy i gaśnicę

Upewnij się, że w Twoim domu znajduje się działająca gaśnica ręczna, koc gaśniczy i czujnik dymu – te produkty mogą uratować życie i świetnie nadają się do ugaszenia niewielkiego pożaru. Nie zapomnij o regularnym sprawdzaniu stanu naładowania baterii w czujniku dymu.

Wyjmij wtyczkę z gniazdka i korzystaj z wyłącznika czasowego

Jeśli nie korzystasz z elektroniki domowej, wyciągnij wtyczkę z gniazda. Używaj wyłącznika czasowego ekspresu do kawy i innych urządzeń, z których regularnie korzystasz.

Utrzymuj porządek wokół sprzętów AGD

Sprzątanie wokół sprzętów AGD nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl. Szczególnie ważne jest jednak regularne czyszczenie okapu kuchennego i odkurzanie za lodówką i zamrażarką.

Czyść komin z sadzy i załóż osłonę przeciwiskrową

Jeśli masz piecyk, kominek lub piec kaflowy zadbaj o dokładne czyszczenie komina z sadzy oraz o osłonę przeciwiskrową, która zapobiega rozprzestrzenieniu się iskier w pomieszczeniu. 

Przygotuj plan ewakuacji

Przygotuj plan ewakuacji – szczególnie, jeśli mieszkasz w budynku wielopiętrowym lub jesteś świeżo po przeprowadzce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *