Festyn rodzinny w miejscowości Wocławy

W dniu dzisiejszym odbył się festyn rodzinny w miejscowości Wocławy. Nasza jednostka również wzięła udział w wydarzeniu, prezentując dzieciom i mieszkańcom wóz i sprzęt strażacki. Każdy mógł też spróbować przejść odcinek toru CTiF z nalewakiem.

  

Ćwiczenia MDP z toru CTiF

Kolejna już zbiórka MDP odbyła się wczorajszym popołudniem. Podczas zajęć wraz z OSP Koszwały ćwiczyliśmy rozwinięcie bojowe oraz sztafetę według systemu CTIF. Dzięki wspólnej pracy obu jednostek prawie cały tor jest już gotowy a młodzieży pozostaje ćwiczyć i uczyć się jego poszczególnych etapów.

  

Sesja Rady Gminy Cedry Wielkie

W dniu dzisiejszym miała miejsce sesja Rady Gminy Cedry Wielkie, która dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Na sesję Rady zaproszono OSP Cedry Wielkie, OSP Koszwały, Komendanta Gminnego, przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendanta Komisariatu Policji w Cedrach Wielkich. Przy okazji sesji Rady Gminy oraz w ramach projektu „Bezpieczne Żuławy” została dostarczona do OSP Cedry Wielkie nowa motopompa pożarnicza oraz kamera termowizyjna.

Ćwiczenia plutonu ULEWA

W dniu dzisiejszym część druhów z naszej jednostki wzięła udział w wojewódzkich ćwiczeniach plutonu ULEWA. W scenariuszu działań zagrożone było Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Pruszczu Gdańskim, ze względu na możliwość zalania przepompowni ścieków. Ćwiczenia miały na celu zapoznanie się z konstrukcją nowych zapór oraz innych elementów architektonicznych.

OSP Cedry Wielkie
OSP Pruszcz Gdański
OSP Łęgowo
OSP Pręgowo
JRG Pruszcz Gdański x2
JRG Gdynia
JRG Rumia
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku

 

5. Rajd Żuławski

W dniu dzisiejszym odbył się Rajd Żuławski. Nasza jednostka brała udział w jego zabezpieczeniu. Niestety w trakcie jednego z okrążeń zdarzył się tragiczny wypadek jednego z aut, które wpadło do kanału, w wyniku czego zginął kierowca oraz pilot. Rajd został przerwany, a nasza jednostka pozostała na miejscu zdarzenia do zakończenia działań prokuratora.

Rodzinie oraz wszystkim najbliższym Łukasza i Tomka składamy najszczersze wyrazy współczucia.

 

Dzień Czekolady w Cedrach Małych

W dniu dzisiejszym w Cedrach Małych odbył się Dzień Czekolady organizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ceder Małych wraz z innymi KGW z naszej gminy. Cel organizacji festynu był związany ze zbiórką na rzecz chorego na białaczkę Rafała Waśko, dzielnicowego z Ceder Wielkich. Nasza jednostka również brała udział w festynie, prezentując wóz i sprzęt strażacki dla uczestników zabawy. Przekazaliśmy także karnety na przejazd alarmowy wozem do akcji, na aukcję organizowaną w ramach tego wydarzenia, by wspomóc Rafała.

  

Zbiórka MDP Cedry Wielkie i Koszwały

W piątek popołudniu odbyła się kolejna zbiórką naszej męskiej i kobiecej MDP. Tematem zajęć były ćwiczenia do planowanych zawodów w systemie CTIF, szczególnie pokonanie toru przeszkód oraz opanowanie węzłów. W tym celu naszą jednostkę odwiedziła MDP z Koszwał, z którą organizujemy zawody. Pod koniec zajęć męska MDP zorganizowała pokaz akcji ratowniczej z osobą poszkodowaną. Z kolei starsi druhowie zaprezentowali młodzieży nowo otrzymany sprzęt hydrauliczny, gdzie każdy mógł spróbować jego obsługi. Kolejna zbiórką już za tydzień, zapraszamy!

  

Nowy sprzęt hydrauliczny dla OSP Cedry Wielkie

W dniu dzisiejszym OSP Cedry Wielkie oraz OSP Koszwały otrzymały nowy sprzęt hydrauliczny dla obydwóch jednostek, w ramach programu „Bezpieczne Żuławy” współfinansowego z Funduszy Unii Europejskiej. Przekazanie odbyło się w obecności Pana Janusza Golińskiego Wójta Gminy Cedry Wielkie, przedstawiciela producenta sprzętu oraz strażaków. W skład otrzymanego zestawu wchodzą: nożyce, rozpieracz i dwa rozpieraki kolumnowe. Sprzęt hydrauliczny jest niezwykle potrzebny podczas działań ratowniczych, szczególnie w czasie wypadków drogowych, w celu uzyskania dostępu do osób poszkodowanych i ich ewakuacji z uszkodzonych pojazdów. Dziękujemy Panu Wójtowi oraz Gmina Cedry Wielkie za możliwość wymiany sprzętu wyprodukowanego w roku 1988 na nowy. Obydwie jednostki niezmiernie cieszą się z otrzymanego sprzętu, który pomoże ratować ludzkie życie i zdrowie.