Zbiórka rekrutacyjna do DDP Cedry Wielkie

Spotkanie rekrutacyjne do Dziecięcej Drużyny Pożarniczej za Nami!

Dziękujemy za tak liczne przybycie, w szczególności: Magdalena Kołodziejczak – posłanka do Sejmu RPRyszard Świlski.

Podczas spotkania dzieci i młodzieży oraz ich rodziców można było zapoznać się z Naszymi pojazdami i sprzetem jaki jest na wyposażeniu Naszej jednostki,zobaczyć remizę od środka oraz z atrakcje, które będą także dostępne podczas zbiórek DDP czyli z Naszego dmuchańca i hydronetek 😉 Pomysłów mamy sporo 😀

Rozwój Naszej jednostki nie może odbyć się bez zaangażowania najmłodszego pokolenia. Dlatego działając dalej z MDP oraz tworząc DDP cieszymy się z tak licznego odzewu z Państwa strony oraz możliwości działania wraz ze społecznością naszej Gminy.

Zapisy do DDP i MDP Cedry Wielkie pozostają otwarte! Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu przez wiadomość na naszym Facebooku.W niedługim czasie powstanie również strona DDP Cedry Wielkie.

Dziękujemy Naszym druhom oraz członkom MDP którzy poświęcają swój wolny czas żeby pomoc przy dzisiejszym wydarzeniu!

Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

20 marca odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Miło nam poinformować że w grupie klas I-IV pierwsze miejsce zajął Kajetan z naszej MDP Cedry Wielkie.

Gratulujemy Kajetanowi i pozostałym wygranym!

Szerzenie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej to ważny proces w zapewnianiu bezpieczeństwa naszej społeczności lokalnej. Cieszymy się że młodzież, która z nami współpracuje w ramach MDP prezentuje swoją wiedzę i rozwija się by w przyszłości dołączyć do grona strażaków ochotników.

Zachęcamy do wstąpienia do naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i nowo tworzonej Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. Spotkanie rekrutacyjne już w niedzielę, 24 marca 🙂

Inspekcja gotowości bojowej OSP Cedry Wielkie

29 lutego odbyła się w naszej jednostce inspekcja gotowości bojowej przeprowadzona przez Naczelnika Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego oraz Dowódcę Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Pruszczu Gdańskim.

Sprawdzono nasze przygotowanie do podjęcia działań ratowniczo – gaśniczych. Przeprowadzone zostało zadanie praktyczne i sprawdzian z wiedzy teoretycznej. Inspekcja objęła także sprzęt i wyposażenie wozów, a także dokumentację.