Środki ochrony osobistej dla OSP Cedry Wielkie

W poniedziałek nasza jednostka, dzięki staraniom Zarządu, otrzymała pakiet środków ochrony indywidualnej z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych. OSP Cedry Wielkie została włączona do działań wspierających Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID 19. Dzięki staraniom Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP Pana Waldemara Pawlaka, we współpracy z MSWiA, strażacy będą wyposażeni w dodatkową ochronę by służyć społeczności lokalnej w trudnych czasach pandemii. Poza wsparciem Narodowego Programu Szczepień, jest to dla nas istotny element podczas działań ratowniczych. Często udzielamy pomocy osobom nieprzytomnym, gdzie nie jest możliwe przeprowadzenie wywiadu i określenie czy osoba nie jest zarażona COVID 19. Reagujemy także w przypadku ratowania życia i zdrowia u osób zakażonych, w takich wypadach potrzebne jest ubranie specjalne, zabezpieczające strażaków ratowników.Dziękujemy Zarządowi Wojewódzkiemu ZOSP RP w Gdańsku za przekazanie środków dla naszych strażaków.