Szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego

W dniu 4 lutego 2019 r., nasza jednostka wzięła udział w szkoleniu z zakresu ratownictwa wodnego, które odbyło się na marinie żeglarskiej w miejscowości Błotnik.
Zaplanowane zadania miały na celu przećwiczenie umiejętności w zakresie: wyciągania poszkodowanego z wody, przy użyciu dostępnego sprzętu, procesu samoratownictwa oraz zastosowanie różnych technik w zależności od ilości ratowników biorących udział w akcji.
Udział w takim szkoleniu jest bardzo istotny, zważywszy na fakt lokalizacji naszej jednostki blisko mariny żeglarskiej i innych zbiorników wodnych. OSP Cedry Wielkie chcąc zapewnić bezpieczeństwo w szerokim zakresie, stale podnosi swoje kwalifikacje, poprzez uczestnictwo naszych strażaków ratowników właśnie w takich szkoleniach.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *