74. rocznica „Marszu Śmierci”

W dniu 25.01.2019 r. odbyły się w gminie Cedry Wielkie uroczystości upamiętniające 74. rocznicę Marszu Śmierci. Nasi druhowie uczestniczyli jako poczet sztandarowy w uroczystym nabożeństwie, które odbyło sie w kościele parafialnym p.w. św. Aniołów Stróżów w Cedrach Wielkich oraz przemarszu pod pomnik upamiętniający to wydarzenie. Następnie, odśpiewany został hymn narodowy oraz Sekretarz Gminy Cedry Wielkie, Pani Elżbieta Prymaczek wygłosiła krótkie przemówienie. Pod pomnikiem znicze i kwiaty złożyły liczne delegacje, w tym: władze gminy na czele z Wójtem Januszem Golińskim, przewodnicząca Rady Gminy Justyna Słowińska, radni czy przedstawiciele Muzeum Stutthof.
Nasza jednostka miała również za zadanie zapewnić bezpieczny pochód zgromadzonych osób, spod pomnika do Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie poprowadzona została druga część uroczystości.

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *