Powiatowe ćwiczenia służb ratowniczych

W tym tygodniu, na autodromie w Pszczółkach odbyły się największe ćwiczenia służb ratowniczych i Policji z powiatu gdańskiego. Wzieła w nim udział także i nasza jednostka. Scenariusz wydarzeń zakładał wypadek drogowy w którym zderzyły się autobus przewożący dzieci, dwa samochody osobowe i motocykl. Symulacja obejmowała że w wyniku wypadku zginęły dwie osoby, a 15 zostało poszkodowanych w różnym stopniu. Ćwiczenia ratownicze są doskonała okazja do doskonalenia swoich umiejętności i strategii działań podczas akcji ratowniczo – gaśniczych.

Siły i środki biorące udział w ćwiczeniach:

OSP Cedry Wielkie
OSP Ochotnicza Straż Pożarna Pruszcz Gdański
Komenda Powiatowa PSP w Pruszczu Gdańskim
Ochotnicza Straż Pożarna w Sobowidzu – OSP Sobowidz
OSP Łęgowo
OSP KSRG Rościszewo
OSP Pszczółki

https://www.facebook.com/100069244208037/posts/163326149318858/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *