Szkolenie techniczne

24 sierpnia 2024 roku, na terenie naszej gminy, odbyły się wspólne ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Cedrach oraz przy współudziale Komenda Powiatowa PSP w Pruszczu Gdańskim w Pruszczu Gdańskim.

Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności ratowniczych oraz poprawa współpracy między jednostkami.Podczas ćwiczeń symulowano różne scenariusze wypadków drogowych, w tym uwolnienie osób zakleszczonych w pojazdach przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Dziękujemy Kamil Wilk trans za podstawienie 3 samochodów do ćwiczeń. Strażacy mieli również okazję doskonalić techniki stabilizacji pojazdów oraz ewakuacji poszkodowanych. Ćwiczenia pokazały, jak ważna jest dobra koordynacja działań między jednostkami OSP i PSP, co przekłada się na skuteczność podczas rzeczywistych akcji ratunkowych.

OSP Cedry Wielkie x3

Ochotnicza Straż Pożarna Gdańsk – Świbno