Zrzutka na nowy wóz

Szanowni Państwo,

W roku 2022 OSP Cedry Wielkie staje przed szansa otrzymania nowego wozu bojowego. W tym celu nasza jednostka nie ustaje w staraniach mających na celu pozyskanie odpowiedniej puli dodatkowych środków na zakup nowego wozu gaśniczego.

Zakończyliśmy zbiórkę złomu prowadzoną na obszarze Gminy Cedry Wielkie, ktora znacząco wpłynęła na sumę środków, jakie musimy pozyskać ale nadal pozostaje kwota 100 000 do uzbierania.

OSP Cedry Wielkie działa od 1959 roku. Z roku na rok bierzemy udział w coraz większej ilości akcji ratowniczo – gaśniczych, w roku 2021 było to 168 wyjazdów. Z kolei już w bieżącym roku interweniowaliśmy 74 razy.

Największym zagrożeniem z jakim mierzy się nasza jednostka to pożary, szczególnie nieużytków i upraw rolnych. Drugim zagrożeniem są wypadki drogowe, szczególnie na drodze krajowej S7, którą poruszają się podróżujący z całego kraju i nie tylko. Nasza jednostka zlokalizowana jest w pasie nadmorskim, przez co często interweniujemy w usuwaniu skutków silnych wiatrów. Ze strony Wisły zagrażają nam podropienia i powodzie. Działalność OSP Cedry Wielkie to nie tylko akcje ratowniczo gaśnicze, to także współpraca z instytucjami Państwowymi i zaangażowanie w życie społeczności lokalnej. Bierzemy udział w festynach, uroczystościach państwowych i kościelnych. Organizujemy też warsztaty szkoleniowe z zakresu ochrony przeciwpożarowej i pierwszej pomocy.

W działaniach ratowniczo- gaśniczych bardzo istotne jest posiadanie odpowiedniego wozu, który zapewni właściwe zabezpieczenie podejmowanych działań przez strażaków ratowników. Ochotnicza Straż Pożarna w Cedrach Wielkich posiada obecnie dwa wozy, Ford Transit, który ze względu na swoją specyfikacje nie uczestniczy w zbyt wielu zdarzeniach. Z kolei Renault Midlum, jest wozem który służył przez parę lat w PSP w Pruszczu Gdańskim, zanim trafił do naszej jednostki. Jest to wóz, który wyjeżdża do akcji ok. 100 razy w roku. Wiele jego elementów wymaga generalnego remontu, który w większości wypadków jest zwyczajnie nieopłacalny. Bez sprawnego wozu, nie jesteśmy w stanie w bezpieczny sposób dojechać na miejsce gdzie wymagana jest nasza pomoc. Biorąc pod uwagę także wyszkolenie naszych strażaków ratowników, posiadany sprzęt oraz ilość i rodzaj podejmowanych akcji ratowniczo – gaśniczych, nowy wóz znacząco wpłynie na zwiększenie zdolności bojowej OSP Cedry Wielkie

W tym celu utworzyliśmy poniższą zbiórkę. Każde wsparcie ma dla nas ogromne znaczenie, a nowe auto wesprze realizację nadrzędnego działania naszej jednostki jakim jest ratowanie życia i zdrowia.

Zrzutka.pl/z/cedry

Wpłat można dokonywać również na konto bankowe naszej jednostki: BS Pruszcz Gdański 72 8335 0003 0200 4250 2000 0010, w tytule wpisując „Wpłata na cele statutowe”.
Przypominamy iż jako firma można darowiznę taką wrzucić w koszty działalności, z kolei jako osoba prywatna – odliczyć ją od podatku.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt przez nasz profil na FB lub pod numerem telefonu: 696767075.