Nieustanna służba

16.04.2023.

Godz. 18:25

Miejscowość: Pruszcz Gdański

W dniu dzisiejszym, wracając z Komenda Powiatowa PSP w Pruszczu Gdańskim, przejeżdżając ul. Chopina zobaczyliśmy dwóch nerwowo machajacych do nas chłopców. Zauważyliśmy, że obok nich na chodniku leży mężczyzną.
Natychmiast przystąpiliśmy do działań,
dh Rafał Dybowski oraz dh Przemysław Paluch sprawdzili czynności życiowe nieprzytomnego mężczyzny, oraz wykonali badanie urazowe. W tym czasie dh Krzysztof Wojdyr zabezpieczał miejsce z zdarzenia oraz powiadamiał stanowisko kierowania o zaistniałej sytuacji.

Po przyjeździe ZRM, mężczyzna w stanie dobrym został przekazany załodze karetki.

Chcielibyśmy pogratulować postawy Erykowi Potrykus i Szymonowi Orłowskiemu chłopcom którzy nas zatrzymali, jako jedyni postanowili udzielić pomocy poszkodowanej osobie i nie przeszli obojętnie widząc ludzką krzywdę, postawa godna naśladowania.

ZRM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *