Odwiedziny w ramach warsztatów z realizacji zadania publicznego

Dziękujemy za odwiedziny. Bardzo cieszy nas możliwość spotkań z najmłodszymi mieszkańcami Gminy. Niezwykle ważne jest przekazywanie wiedzy i promowanie działań naszej jednostki.

Spotkanie to jest jednym z kilku w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu Ratownictwa i Ochrony ludności, realizowanego przez OSP Cedry Wielkie. Podczas spotkań poruszane zostają tematy ochrony przeciwpożarowej i udzielania pierwszej pomocy. Przekazywanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa stanowi trzon naszych działań jako OSP oraz staje się dodatkowym wsparciem w skutecznym zapewnianiu bezpieczeństwa.

https://www.facebook.com/100057645220022/posts/pfbid0BydFxW54v4TaTNgcqTptENHRmobimVLrmBEwJuVpDVHAigEaUMRwLrBA3r9c7fmdl

Zapraszamy ponownie i do zobaczenia 😉

Poniżej znajdą Państwo praktyczne wskazówki ja zabezpieczyć swój dom przed pożarem:

Zadbaj o działający czujnik dymu, koc gaśniczy i gaśnicę

Upewnij się, że w Twoim domu znajduje się działająca gaśnica ręczna, koc gaśniczy i czujnik dymu – te produkty mogą uratować życie i świetnie nadają się do ugaszenia niewielkiego pożaru. Nie zapomnij o regularnym sprawdzaniu stanu naładowania baterii w czujniku dymu.

Wyjmij wtyczkę z gniazdka i korzystaj z wyłącznika czasowego

Jeśli nie korzystasz z elektroniki domowej, wyciągnij wtyczkę z gniazda. Używaj wyłącznika czasowego ekspresu do kawy i innych urządzeń, z których regularnie korzystasz.

Utrzymuj porządek wokół sprzętów AGD

Sprzątanie wokół sprzętów AGD nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl. Szczególnie ważne jest jednak regularne czyszczenie okapu kuchennego i odkurzanie za lodówką i zamrażarką.

Czyść komin z sadzy i załóż osłonę przeciwiskrową

Jeśli masz piecyk, kominek lub piec kaflowy zadbaj o dokładne czyszczenie komina z sadzy oraz o osłonę przeciwiskrową, która zapobiega rozprzestrzenieniu się iskier w pomieszczeniu. 

Przygotuj plan ewakuacji

Przygotuj plan ewakuacji – szczególnie, jeśli mieszkasz w budynku wielopiętrowym lub jesteś świeżo po przeprowadzce

Upewnij się, że w Twoim domu znajduje się działająca gaśnica ręczna, koc gaśniczy i czujnik dymu – te produkty mogą uratować życie i świetnie nadają się do ugaszenia niewielkiego pożaru. Nie zapomnij o regularnym sprawdzaniu stanu naładowania baterii w czujniku dymu. Wyjmij wtyczkę z gniazdka i korzystaj z wyłącznika czasowego Jeśli nie korzystasz z elektroniki domowej, wyciągnij wtyczkę z gniazda. Używaj wyłącznika czasowego ekspresu do kawy i innych urządzeń, z których regularnie korzystasz. Utrzymuj porządek wokół sprzętów AGD Sprzątanie wokół sprzętów AGD nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl. Szczególnie ważne jest jednak regularne czyszczenie okapu kuchennego i odkurzanie za lodówką i zamrażarką. Czyść komin z sadzy i załóż osłonę przeciwiskrową Jeśli masz piecyk, kominek lub piec kaflowy zadbaj o dokładne czyszczenie komina z sadzy oraz o osłonę przeciwiskrową, która zapobiega rozprzestrzenieniu się iskier w pomieszczeniu.  Przygotuj plan ewakuacji Przygotuj plan ewakuacji – szczególnie, jeśli mieszkasz w budynku wielopiętrowym lub jesteś świeżo po przeprowadzce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *